DOBRO DOŠLI!

Dobro došli na web stranice OŠ Nikole Tesle - Gračac!

Dan škole uz Igre bez granica
Autor: Katarina Pleša Jakovljević, 28. 4. 2023.

Dan škole smo obilježili svečano i razigrano. Oko razigranog dijela osobito se potrudila učiteljica matematike Marijana Džidić koja je osmislila natjecateljske discipline za Igre bez granica. Svi ostali učitelji zajedno s ravnateljicom i pedagoginjom su to prihvatili i pomogli da se svi skupa dobro zabavimo.

Dana 21. travnja naša Škola je proslavila svoj dan. Tog dana se prisjetimo svih učenika koji su našu Školu predstavljali na natjecanjima, smotrama i sajmovima i spomenemo projekte u kojima škola sudjeluje, ali svima, i učenicima i učiteljima, najzabavniji dio proslave su Igre bez granica.

Učenici od 1. do 7. razreda su se natjecali u četiri discipline: povlačenje konopa, skakanje u vrećama, sakupljanje loptica i nošenje ping – pong loptica. Sudjelovalo je ukupno deset ekipa, četiri od 1. do 4. razreda i šest od 5. do 7. razreda. Od 1. do 4. razreda sudački par su bile učiteljice Nada nimac i Ivana Kralić, a u višim razredima sudila su dva sudačka para, jedan par su bile učiteljice Marija Barišić Vidaković i  Zorka Vuletić, a drugi par su bili učitelji  Mateo Ćurčija i  Zvonimir Blažić. Učenici 8. razreda nisu sudjelovali jer su tog dana otputovali na terensku nastavu u Vukovar.

Naoružani spretnošću i s povjerenjem u pravednost sudaca, učenici su krenuli u natjecanje. U svakoj igri su sudjelovale po dvije ekipe : 1. razred protiv 2., 3. protiv 4., 5.a protiv 5.b, 6.a protiv 6.b i 7.a protiv 7.b. Kod nižih razreda najrazigraniji su bili prvašići koji nisu skupili puno bodova, ali budućnost je pred njima. Najviše bodova su sakupili četvrtaši, dvanaest i zauzeli su prvo mjesto u svojoj konkurenciji. Treći razred je osvojio samo jedan bod više od drugog, drugaši su bili bolji u povlačenju konopa i skakanju u vrećama, a trećaši su bili bolji u sakupljanju loptica i nošenja ping – pong loptica. Kod viših razreda, od 5. do 7., u povlačenju konopa sreća je bila na strani b. odjeljenja. No, to nije obeshrabrilo „akavce“ koji su pokazali da su spretniji u skakanju u vrećama i sakupljanju loptica. Izjednačena borba se vodila u nošenju ping – pong loptica. U ukupnom zbroju najbolji su bili učenici 7.b sa sedamnaest osvojenih bodova koji su za samo jedan bod bili bolji od svojih suparnika iz 7.a. Najmanje bodova su skupili učenici 5. razreda, ali to je razumljivo, oni su i najmanji i najmlađi u svojoj konkurenciji. Šestaši su se smjestili u zlatni sredinu.

Igre bez granica su nas dobro zabavile i pohvala svim učenicima koji su sudjelovali, njihovim razrednicima, sudcima i organizatorima. Važno je sudjelovati, a ne pobijediti!