DOBRO DOŠLI!

Dobro došli na web stranice OŠ Nikole Tesle - Gračac!

This work by OŠ Nikole Tesle, Gračac CC BY-NC-SA 4.0

NAJNOVIJE VIJESTI

UPUTE za izvođenje nastave na daljinu!

Autor: Josip Nekić, 13. 3. 2020.

Poštovani roditelji i učenici!

Sukladno smjernicama MZO i odluci Vlade RH zbog korona virusa, od ponedjeljka 16.03.2020.g. u osnovnim i srednjim školama neće se održati nastava, te će krenuti izvođenje nastave na daljinu.

Upute vezane uz isporuku obrazovnih sadržaja:

1. Za učenike razredne nastave nastava će se prenositi na HRT 3. Pod nazivom Škola na Trećem svaki dan u sljedećim terminima (prvi dan emitiranja ,ponedjeljak 16.ožujka 2020.)

RAZRED

TERMIN

1.razred OŠ

8-10 h

2.razred OŠ

10-12.30h

3. razredOŠ

13-16h

4. razred OŠ

16-19h

2. Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale.

Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na web stranicama škole, MZO-a, Škole za život i stranicama CARNET-a .

Raspored nastave za sve razrede Ministarstvo će objaviti na svojoj web-stranici mzo.gov.hr/, a sve linkove s nastavnim sadržajima i ostale važne sadržaje škola će  objavljivati na svojim internetskim stranicama. Prema uputama ministarstva školama, razrednici će  svaki radni dan u „virtualnim razredima“ od 5. do 8. razreda u osnovnim školama  podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan. Predmetni nastavnici trebaju davati i upute vezano uz korištenje materijala u udžbenicima te samostalnog rada učenika.

Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu“.

Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je nastaviti koristiti u školi ako učenik dolazi u školu ili kod kuće ako učenik ostaje kod kuće( potrebna suglasnost roditelja i pomoćnika)

Sve obavijesti i upute vezano za nastavu na daljinu (online nastava) bit će na mrežnim stranicama Škole, a dobivat ćete obavijesti i od svojih razrednika.Molimo za strpljivost.

Slavica Miočić,dipl.ing