Ovaj mjesec: 1937

DOBRO DOŠLI!

Dobro došli na web stranice OŠ Nikole Tesle - Gračac!

Terenska nastava 2.a razreda - Proljeće u zavičaju
Autor: Zvonimir Dijak, 24. 3. 2015.

19. ožujka 2015. godine učenici  2. a razreda sa svojom učiteljicom Ankicom Rosandić izašli su na Terensku nastavu, na temu: Proljeće u zavičaju, Vode u zavičaju, Uporaba informatičko komunikacijske tehnologije-snimanje mobitelom, tabletom. Po povratku s informacijama , snimcima i osjetilnim doživljajima nastavili su projekat: Proljeće u mom zavičaju.

Proljeće u zavičaju

Išli smo na terensku nastavu na temu: proljeće u zavičaju. Prije polaska nas je učiteljica podijelila u šest skupina i svaka skupina je dobila svoj istraživački zadatak.

Krenuli smo kroz park škole gdje smo zapažali što se događa s školskim vrtom. Dalje smo otišli do rijeke Otuče. Ona je voda tekućica. Došli smo do mjesta gdje se Rječica Bašinica spaja s Otučom.

U povratku smo vidjeli da su neki vrtovi ištijani, ruže i procvjetali jaglaci okopani i voćke obrezane. Na Otuči smo vidjeli divlje patke kako plivaju i jednog labuda koji nas je u letu pozdravljao. Kao da nam je rekao da nam donosi proljeće s juga, odakle je došao. Ljudi su još obučeni toplo iako je bio lijep sunčan dan. Cijela priroda se počela buditi! Drveće je počelo pupati.

Volim proljeće jer se sve budi i raste. Lijepo je proljeće u mom zavičaju a mi smo nastavili sa radom i našim projektom.

Antonio Tomić, 2.a

Proljeće u zavičaju

Jučer smo išli na terensku nastavu. Promatrali smo promjene u prirodi koje se događaju u proljeće.

Promatrali smo rijeku Otuču, njen tok i potok Bašinicu kako se spaja s Otučom. Naučili smo da je to ušće i da Otuča ima lijevu i desnu obalu.Na njoj smo vidjeli i dva manja slapa jer je rijeka nabujala. Došli smo i do brane gdje su ljudi skrenuli tok rijeke i usmjerili je u Štikadsko jezero.

Pri povratku vidjeli smo da su neki vrtovi uređeni i iskopani. Voćke se obrezane i počele su pupati. Ruže su pustile listiće a pojavile su se i prve proljetnice. Promatrali smo i životinje u prirodi pa smo uočili vrapce, patke, leptira a učiteljica nam je ispričala da je nedavno vidjela i vidru u Otuči. Dolutao je i jedan galeb i veselo nas gledao dok smo prolazili.

Sretno i s puno dojmova smo se vratili u školu i nastavili s izradom projekta. Izradili smo fotografije i napisali plakate.  Volim svoj zavičaj, posebno u proljeće.

Vanesa Jonjić, 2.a

Proljeće u zavičaju

Išli smo na terensku nastavu na temu proljeće u zavičaju.

Posjetili smo rijeku Otuču. Bilo je dosta sunca. Ruže i drugo cvijeće dobivalo je pupove. Rječica Bašinica  se  spajala s rijekom Otučom. Vidjeli smo patke i jednog galeba. Ljudi su uređivali vrtove i obrezivali voćke. Vjesnici su počeli izbijati iz zemlje na kojoj se počela i trava zeleniti. Sve smo slikali mobitelima i tabletima. Kad smo došli u razred sve to smo napisali u bilježnice.

Moj zavičaj je meni najljepši u proljeće.

Ognjen Gugić, 2.a